Грција не ја отвори границата. Стотици заглавени на Богородица
 • мај 14, 2021
 • 0

Сите кои тргнаа на патување во соседна Грција, од утрово се заглавени на граница. Иако беше најавено дека граничниот премин „Богородица“ ќе биде отворен, сепак грчката полиција не ги пропушта...

Повеќе
Ослободен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд
 • јуни 12, 2020
 • 0

Адвокатот на 37-годишниот поранешен полицаец, Ерл Греј ,потврди дека на Лејн му била исплатена кауција од 750.000 долари и дека станува збор за условна кауција, значи од Лејн ќе се...

Повеќе
Србија трета во Европа по бројот на тенкови?
 • декември 9, 2019
 • 0

Колку тенкови има Србија е воена тајна, но судејќи според мапата што кружи на социјалните мрежи, Србија по Русија и Грција има најмногу тенкови во Европа, објави „Блиц“. Весник на...

Повеќе
Тошо Антов е спортист на годината на Кочани
 • јануари 25, 2019
 • 0

И во Кочани се избра најдоброто од спортот за 2018 година, а епитетот Спортист на годината му припадна на планинарот Тошо Антов. Тошо Антов зад себе има над 40 врвови...

Повеќе
Кина го затвора базниот камп на Еверест
 • февруари 21, 2019
 • 0

Кинеските власти соочени со огромната количина на ѓубре која ја прават луѓето при посета на базниот камп решаваат да воведат забрана за посета на истиот за сите оние кои немаат...

Повеќе

Здравје

Жан Митрев го постави првото вештачко срце во Клиниката
 • февруари 15, 2019
 • 0

Во Клиничката болница „Жан Митрев“ беше поставено првото вештачко срце Total Artificial Heart (TAH). Апаратот Syncardia – TAH вештачко срце за третман на глобална- десна и лева коморна слабост се...

More