Македонија

13 загинати во сообраќајката кај Карпалак

Тринаесет луѓе загинааа во трагична автобуска сообраќајка, во која возило со педесет патници се преврте во близина на селото Ласкарци, скопско.

Несреќата се случила попладнево на автопатот Скопје – Тетово.

Меѓу многуте повредени кои се примени на најблиските болници има во тешка животна опасност, кои чекаат операција.

Поврзани вести