Во сообраќајна несреќа на автопат во близина на Дортмунд, Германија, загина српската музичка ѕвезда Шабан Шаулиќ.

67-годишниот Шаулиќ патувал со својот кум во моментот на несреќата. Веднаш по судирот, Шаулич и сопатникот биле пренесени во болница, каде музичката ѕвезда и подлегнала на повредите.

Конкретни информации за несреќата ќе бидат соопштени од германската полиција во текот на денот.