Железничка несреќа се случила синоќа на пругата Штип-Кочани, при што нема повредени, но е причинета има матерјална штетата. Несреќата се случила меѓу патнички воз и автомобил марка „фолксваген голф“.

-Несреќата се случила во 19:55 меѓу стојалиштето кај Облешево и железничката станица Кочани помеѓу патничкиот воз што сообраќал на релација Скопје-Кочани и патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 21 годишниот А.И од село Спанчево, вели Панајотова.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани. Оваа година ова е прва незгода на оваа пругата Штип-Кочани.